BeAware-Banner
High-DPI (retina) logo
İşyerinde cinsel şiddet
Önleme Hassasiyet Profesyonellik

#3 Ocak 2021

Projede şimdiye kadar neler gerçekleştirildi?

Proje ortakları olarak, pandemi sürecinin neden olduğu mevcut duruma rağmen motivasyonumuzu ve uluslararası iş birliğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 10-12 Kasım 2020 tarihleri arasında proje ortakları toplantısını çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Ekip olarak, proje sürecinde yüzleştiğimiz zorlukların üstesinden nasıl geleceğimizi ve bundan sonra atılacak adımları ele aldığımız toplantı esnasında risk analizi, politika önerisi ve Be Aware projesinin yaygınlaştırılması ve tanıtımı konularının da üzerinde duruldu.
videokonferenz

Ücretsiz e-öğrenme kursu

Cinsel şiddet hakkında temel bilgiler, konu ilgili mevzuat ve ayrıca işyerinde cinsel şiddet ile nasıl mücadele edileceğine dair pratik ipuçların etkileşimli bir ortam içerisinde edinebileceğiniz ücretsiz bir e-öğrenme platformu geliştirdik.

İngilizce, İspanyolca, Bulgarca, Türkçe, Litvanca veya Almanca olarak sunulan ücretsiz çevrimiçi eğitimimize Ana sayfa üzerinden erişebilirsiniz.Bir katılımcının e-öğrenme hakkındaki yorumu

"Elde ettiğim bu e-öğrenme fırsatı bana işyerinde cinsel taciz konusuna dair etkin bir genel bakış sağladı. Öğrendiğim bilgiyi sınavlar esnasında hemen uygulamaya geçirebildim. Bu fırsat ile çok şey öğrenebildimi söyleyebilirim ve bu eğitimi herkese tavsiye ederim!"

Nasıl Be Aware Mentoru olunur?

Be Aware proje ekibi, işyerinde ilgili kişilerin cinsel tacizle başa çıkma becerilerini güçlendirmek için gerekli yüz yüze eğitimini uygulamaya hazırlanıyor. Bu mesleki eğitim ile ilgili kişilerin bilinçli mentorlar olması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Be Aware mentorlarına faydalı materyaller, araçlar ve yöntemler sunulmaktadır. Mentorların işyerinde cinsel tacizin nedenleri ve zorlukları konusunda duyarlı hale gelmeleri ve başvurabilecekleri eylemin farkına varmalarını sağlanarak, işyerinde cinsel tacizle başa çıkma yetkinlikleri artırılması sağlanacaktır.

Their competences in dealing with sexual harassment at the workplace are increased.

Artık LinkedIn'deyiz

Be Aware ekibi olarak artık LinkedIn'de de yer alıyoruz. Projenin faaliyetleri ile ilgili haberler ve güncellemelerden bu bağlantı üzerinden haberdar olabilirsiniz.

Proje süresinden atılacak sonraki adımlar

İyi uygulamaları öğrenmenin önünde yer alan tipik engellerden nasıl kaçınılacağına dair rehberlik sağlayan bir transfer kılavuzu hazırlanıyor. Bu kılavuz Be Aware projesi yöntemine ve cinsel tacizi önleme alanında deneyime sahip beş proje ortağı arasındaki benzersiz bilgi aktarımı deneyimine dayanmaktadır.
happy-new-year-beaware
Yeni Yılınız Kutlu olsun!
Be Aware proje ekibi olarak, mutlu ve sağlıklı bir Yeni Yıl dileriz!

Be Aware

Ortak kurumlar

frauen-im-brennpunkt

Frauen im Brennpunkt

Avusturya
www.fib.at
gender-alternatives-foundation

Gender Alternative Foundation

Bulgaristan
https://genderalternatives.org/
magenta-consultoria

Magenta Consultoria S.L.U.

İspanya
https://magentaconsultoria.com
Samsun Aile ve Sosyal Politikalar II Müdürlügü

Samsun Ail eve Sosyal Politikalar II Müdürlügü

Türkiye
https://ailevecalisma.gov.tr
Social Innovation Fund

Social Innovation Fund

Litvanya
https://www.lpf.lt
EU-Logo-Erasmus-plus
The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.
facebook