BeAware-Banner
High-DPI (retina) logo
Seksualinis priekabiavimas darbo vietoje
Prevencija | Sensibilizacija | Profesionalumas

#4 Birželis 2021

Projektas “Be Aware” artėja prie pabaigos ir projekto komanda su pasididžiavimu žvelgia į tai, kas buvo pasiekta projekto metu. Pandemija turėjo didelę įtaką “Be Aware” projektui, kadangi atsižvelgdami į įvairius apribojimus turėjome ieškoti naujų būdų mokymų įgyvendinimui ir naujų strategijų sukauptų žinių sklaidai.
Kad ir kaip buvo sudėtinga, pasitelkę lankstų požiūrį ir prisitaikydami prie vykstančių pokyčių, sugebėjome tęsti projekto veiklą visos pandemijos metu.

Kas iki šiol įvyko?

Daugumoje šalių dėl susiklosčiusios situacijos nebuvo galima organizuoti tiesioginių susitikimų ir susibūrimų, todėl “Be Aware” komanda buvo lanksti ir suorganizavo kai kuriuos mokymų susitikimus nuotoliniu būdu.
Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti skaitmeniniu būdu pateiktuose mokymuose.
Bild1
Šiuo metu visose dalyvaujančiose šalyse rengiama ir daugiau mokymo kursų apie sisteminę prevenciją ir paramą organizacijose, taip pat pokyčių valdymą ir sąmoningumą, siekiant užkirsti kelią seksualiniam priekabiavimui darbo vietoje.

Užbaigę “Be Aware” kursus dalyviai įgalinami veikti kaip “Be Aware” mentoriai. Žemiau skaitykite dalyvių atsiliepimus!

Ką mano kursų dalyviai?

Claudia Jordán Castaño
dalyvavo “Be Aware” mokymuose apie seksualinio priekabiavimo darbo vietoje sensibilizaciją, prevenciją ir sąmoningumą Ispanijoje, Chichono mieste.
Dėka kursų, dabar “daug daugiau suprantu apie seksualinį priekabiavimą, kadangi prieš tai nežinojau kokiais skirtingais būdais jis gali pasireikšti” ir taip pat “geriau suprantu statistiką ir specifinę informaciją, kurios prieš tai neturėjau, bet įgijau sesijų metu”.
claudia-jordan-castano
Claudia dalyvavo tiesioginėse sesijose, kur grupė buvo “labai maloni ir galėjau išgirsti realius pavyzdžius apie seksualinį priekabiavimą darbo vietoje”. Jos žodžiais, Claudia tiki, kad “kursai buvo itin naudingi, nes daug sužinojau apie procedūras, kurios turi vykti susidūrus su viena iš tokių situacijų tiek kaip nukentėjusiam žmogui, tiek kaip liudininkui”.
Sara Fernández
taip pat dalyvavo “Be Aware” projekto kursuose ir štai, kaip ji vertina kursus!
Pasak Saros, kursai buvo puiki proga pagilinti esamas žinias apie seksualinį priekabiavimą ir suprasti to svarbą bei poveikį nukentėjusiesiems. Paklausus apie labiausiai patikusią dalį sesijų metu, ji sako: “Įdomiausias dalykas buvo sužinoti kitų dalyvių patirtis ir aptarti jas su visa grupe”.
sara-fernandez
Galiausiai, Sara pripažįsta, kad ji “rekomenduotų kiekvienam sudalyvauti šiuose kursuose, kadangi seksualinis priekabiavimas darbo vietoje yra rimta problema, kuri vis dar egzistuoja mūsų visuomenėje ir yra svarbu, kad visi būtume susipažinę su skirtingomis procedūromis, kurių reikia imtis, siekiant užkirsti kelią priekabiavimui”.

Tolimesni žingsniai – sekite mus iki projekto pabaigos ir po jos

“Focus” grupės
Birželio mėnesį planuojame organizuoti keletą “focus” grupių. Ekspertai ir suinteresuoti asmenys susitiks diskutuoti ir apsikeisti mintimis apie seksualinio priekabiavimo temą. “Focus” grupių išvados ir įžvalgos bus įtrauktos į “Be Aware” žinių ir patirties vadovą.

Žinių ir patirties perdavimo vadovas
Vadovas padės įmonėms, organizacijoms ir suinteresuotiems subjektams kurti intervencijos strategijas, skirtas seksualinio priekabiavimo prevencijai. Vadovas palengvins priemonių įgyvendinimą organizacijos lygmeniu.

Galutinis tarptautinis susitikimas liepos mėnesį
Planuojame galutiniam susitikimui susitikti liepos 27-28 dienomis. Susitikimas vyks projekto partnerėje Lietuvoje, Socialinių Inovacijų fonde.

Parama ir patarimai projektui pasibaigus
Taip, oficialiai projektas pasibaigs rugpjūčio pabaigoje, tačiau projekto tinklalapis ir informacinė medžiaga liks prieinama kiekvienam susidomėjusiam.
Jeigu Jums reikia daugiau informacijos ar pagalbos galite susisiekti su projekto partneriais savo šalyje.
Mes tęsime darbą dėl didesnės įvairovės ir pagarbaus elgesio darbovietėse, siekiant sumažinti seksualinio priekabiavimo riziką.
group
Mūsų nemokami internetiniai mokymai vis dar prieinami adresu:
https://online-course.beaware.eu.com/course/view.php?id=2
Sekite mus Facebook LinkedIn bei apsilankykite mūsų Homepage dėl daugiau informacijos!

Be Aware partnerių organizacijos

frauen-im-brennpunkt

Frauen im Brennpunkt

Austrija
www.fib.at
gender-alternatives-foundation

Gender Alternative Foundation

Bulgarija
https://genderalternatives.org/
magenta-consultoria

Magenta Consultoria S.L.U.

Ispanija
https://magentaconsultoria.com
Samsun Aile ve Sosyal Politikalar II Müdürlügü

Samsun Ail eve Sosyal Politikalar II Müdürlügü

Turkija
https://ailevecalisma.gov.tr
Social Innovation Fund

Social Innovation Fund

Lietuva
https://www.lpf.lt
EU-Logo-Erasmus-plus
The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein.
facebook linkedin